...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

2. 6. 2012

Zlepšite si spánok :-)

Asi poznáte pri Sjs tie stavy silnej únavy, čo je už samo o sebe vyčerpávajúce, a keď sa k tomu pridajú ešte aj poruchy spánku, prebdené noci...  ale jedno riešenie na zlepšenie spánku by tu bolo - skúste zmeniť matrac :-)
Tí, čo ho vyskúšali, si ho náramne pochvaľujú :-)
...len rozmýšľam, kde taký matrac zohnať?? ktorá banka má najnižšiu ostrahu?? a kto by mi tak požičal čiernu kuklu? Predpokladám, že zdravotná poisťovňa takýto "zdravotný" matrac nehradí :-)