...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil

11. 10. 2012

Svetový deň reumatizmu

LPRe-SR Vás pozýva:

Priatelia, dávame vám do pozornosti pripravované podujatia pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu (artritídy) WAD 2012 na Slovensku:
12. októbra Celoslovenský 6. ročník behu a chôdze reumatológov a reumatikov pre zdravie od 14.00 Eurovea Bratislava. Bude zabezpečený zábavný, tvorivý a inšpiratívny program, darčeky a prekvapenia pre účastníkov.
Miestne pobočky vo vašich mestách po celom Slovensku pripravujú "štafetový beh", stretnutia s občanmi, prednášky a iné prekvapenia.

13. októbra bude v Piešťanoch tradičná BENEFÍCIA a slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže novinárov a udelenie Novinárskej pocty KROK 2011. Pripravujeme zaujímavý sprievodný program:
- uvedenie do života dvoch novučičkých knižiek, ktoré práve tu môžete dostať ako darček,
- obľúbené tvorivé dielne Klubu Kĺbik,
- výnimočne nadaní reumatici predvedú svoje talenty,
- iné bonusy a prekvapenia,
- koncert Close Harmony Friends a´cappella vocal group.