...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

3. 2. 2014

Centrum sociálno-psychologickej podpory

Ako som už koncom minulého roku písala (v kategórii Udalosti, Oznamy), Liga proti reumatizmu na Slovensku sa rozhodla vybudovať Centrum sociálno-psychologickej podpory pre pacientov s reumatickými ochoreniami. Zbierka na vznik Centra stále prebieha. Ďakujeme všetkým, ktorí už prispeli i tým, ktorí sa na to ešte len chystajú. Viac o tom, čo takéto centrum pacientom prinesie, si môžete prečítať na stránke 


Ak by ste chceli prispieť aj propagáciou tejto zbierky, môžete na mailovej adrese michal.finka@gmail.com požiadať o takýto plagát, ktorý vám bude zaslaný v elektronickej podobe. Môžete si ho vytlačiť vo formáte A4 alebo aj A3 a zavesiť trebárs v čakárni u vášho lekára:


alebo naležato: 
Ak chcete, môžete na mailovej adrese michal.finka@gmail.com požiadať aj o elektronickú podobu kalendára LPRe-SR, ktorý si potom môžete vytlačiť. Je čitateľný aj vo veľkosti A4, ale kto má možnosti, môže si ho vytlačiť až vo veľkosti 40 x 50 cm, tu je ukážka:
A na rozdávanie, na propagáciu LPRe-SR si môžete na mailovej adrese liga@mojareuma.sk objednať leták "Vzopri sa" (veľkosť A4 poskladaný na tretiny, už vytlačený na papieri), tu je ukážka:
Viac info na sekretariat@mojareuma.sk alebo tel. 0917 790 264