...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

27. 8. 2014

Svetový deň reumatizmu (SDR)

Hlavným podujatím SDR 2014 bude Celoslovenské stretnutie reumatikov, ktoré sa bude konať dňa 11. októbra 2014, v čase od 14.00 hod. do 16.00 hod. v Piešťanoch na Kúpeľnom ostrove v pavilóne Harmony pri jazierkach, kde bude okrem stretnutí s odborníkmi v improvizovanej ambulancii aj atraktívny kultúrny program (napr. a´cappella Close Harmony Friends, vystúpenie folklórneho súboru,....) pod moderátorskou taktovkou obľúbeného Dada Nagyho a pokrstíme tu novú knižku s názvom Materstvo a reuma.
Neodmysliteľnou súčasťou tejto akcie je aj vyhlasovanie výsledkov novinárskej súťaže KROK, ktorá vzdáva poctu novinárom prispievajúcim k väčšej informovanosti o reumatických ochoreniach a živote s reumou. 
Od konca septembra až do 10. októbra budú podujatia aj na regionálnej úrovni v rámci činnosti miestnych pobočiek a klubov na námestiach v sídlach miestnych pobočiek Ligy proti reumatizmu – v Bardejove, Ilave, Košiciach, Lučenci, Poprade, Púchove, Topoľčanoch, Trenčíne resp. Trenčianskych Tepliciach, Trnave a v Žiline.
Viac info na mojareuma.sk