...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

14. 9. 2015

Svetový deň reumatizmu

Blíži sa každoročná akcia ku Svetovému dňu reumatizmu.

LPRe SR pri tejto príležitosti organizuje množstvo podujatí po celom Slovensku. V rámci programu si pripomenieme 25. výročie vzniku Ligy proti reumatizmu, Svetový deň reumatizmu a už tradičné slávnostne vyhlásime výsledky novinárskej súťaže KROK 2014. Toto slávnostné podujatie sa uskutoční v sobotu 10. októbra 2015 o 14. h v hudobnom pavilóne Harmony na Kúpeľnom ostrove (v prípade zlého počasia v Spoločenskom centre SLK PN).

V programe vystúpia Folklórny súbor ŽITO z Hotelovej akadémie L. Wintera Piešťany a Katarína Koščová s kapelou.

V sprievodnom programe bude pripravené množstvo prekvapení pre malých aj veľkých návštevníkov, uvedieme do života výročný zborník 25 rokov Ligy proti reumatizmu na Slovensku. Návštevníci podujatia budú môcť navštíviť poradne “v improvizovanej reumatologickej ambulancii” a základné sociálne poradenstvo Centra sociálno-psychologickej podpory.

Ak máte záujem, príďte sa pozrieť a informujte aj svoju rodinu, priateľov a známych.
Viac info na stránke mojareuma.sk
 
 (autor plagátu: Finka Michal)