...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

2. 4. 2012

Jednoduché posilovanie nôh

Prichádza jar a tak vám chcem znova pripomenúť jednoduchý spôsob, ako posilniť svaly na nohách. Môžete vyskúšať špeciálne topánky so zaoblenou podrážkou, ktoré pri chôdzi aktivujú svaly na nohách, zadku, chrbte. Je to podobné, ako by ste chodili po snehu, alebo po piesku, chôdza je namáhavejšia ako v klasických topánkach. Napriek tomu sa v nich chodí veľmi pohodlne. Kúpila som si tieto botasky minulý rok v lete a zakrátko sa stali mojimi najobľúbenejšími topánkami. Cez zimu som ich odložila a keď som ich pred pár dňami znova vytiahla, po prvej prechádzke som mala veru peknú svalovicu na nohách aj zadku, takže topánky u mňa fungujú. Aby som ale bola objektívna, počula som už aj negatívne hodnotenia, že to svaly zas až tak neposilní, takže je len na vás, či to chcete skúsiť. Ja som s nimi spokojná.
Podľa mojich poznatkov sú momentálne najlacnejšie v katalógu Popron, samozrejme ich môžete nájsť aj na iných webstránkach v širšej ponuke farieb a vzorov. Túto obuv vyrába viacero výrobcov, napr.: walkmaxx, mbt, fit for fun, Shape-ups a ďalší... Tuším som ich videla aj v ponuke internetového obchodu bonprix. Okrem botasiek sa dajú nájsť aj letné sandále alebo šľapky, treba sa len trochu pohrabať na internete. Dokonca som takéto botasky nedávno videla aj v predajni Deichmann.