...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil

10. 3. 2012

Morská voda a kyselina hyalurónová

Ďalšia možnosť čistenia a zvlhčovania nosa (a aj ucha), ktorá spája účinky morskej vody a kyseliny hyalurónovej - izotonický roztok Aliamare:

Aliamare® je jedinečnou kombináciou dvoch dôležitých komponentov v jednom produkte, kyseliny hyalurónovej a izotonickej morskej vody. Kyselina hyalurónová a morská voda pôsobia synergicky (spolupôsobia) a ich účinky sa navzájom potencujú (vzájomne si zvyšujú efektivitu).

Pri aplikácii do nosa sprej zlepšuje hojenie poškodenej sliznice, potláča opuch sliznice v nosovej dutine a obnovuje jej prirodzené vlastnosti. Chráni sliznicu nosa pred vysušením a v nose udržuje prirodzene vlhké prostredie. Pôsobí antioxidačne (vychytáva veľmi reaktívne molekuly, ktoré sa pri zápale tvoria nadmerne a predlžujú ho) a teda má výrazný protizápalový účinok – tlmí sekréciu z nosa, zlepšuje mukociliárny transport (obranný mechanizmus ktorým sa telo zbavuje cudzorodých látok). Vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej zvyšuje odolnosť sliznice voči infekciám a môžeme povedať, že má nepriamy antimikrobiálny účinok. Regeneračná vlastnosť je dôležitá pre urýchlenie hojenia mikrotrhlín a poškodenej sliznice (prispieva k vytvoreniu nových buniek) čím takisto obmedzuje aj tvorbu chrást.

Pri aplikácii do ucha jemne čistí ucho od nečistôt a nadbytku ušného mazu, je vhodný na každodenné použitie aj pre ľudí používajúcich načúvacie aparáty. Predchádza vytvoreniu mazovej zátky a tým aj možnej následnej infekcii. Ucho je citlivý orgán, jeho čistenie je spojené s rizikami, a preto je pri jeho čistení veľmi dôležité dodržať návod na použitie zdravotníckej pomôcky Aliamare®.

Aliamare® neobsahuje konzervačné látky, je prakticky bez nežiaducich účinkov. Aliamare® je možné kombinovať s inými liekmi, nespôsobuje interakcie.
(zdroj: www.aliamare.sk)

Viac o produkte sa dozviete na stránke www.aliamare.sk