...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

12. 3. 2013

Panthenose

Ďalšia dobrá vec, ktorá sa mi počas zimy (a nie len počas nej) osvedčila. Možno som ju tu už niekde v minulosti spomenula, ale nevadí, pripomeniem ju znova. Je to mastička do nosa Panthenose s bisabololom. Má celkom príjemnú vôňu a hlavne má účinok. Môže sa používať aj zvonku na podráždenú pokožku okolo nosa pri nádche, ale ja ju používam hlavne zvnútra na sliznicu nosa. Väčšinou ju používam večer pred spaním, ale podľa potreby (hlavne cez zimu) aj počas dňa. Okrem nosa používam túto mastičku počas zimy aj na pery, ktoré sú v tomto období viac podráždené a vysušené.
Ešte malé upozornenie: mastička Panthenose je na výber v dvoch možnostiach - s éterickými olejmi alebo s bisabololom. Ja používam práve tú druhú spomínanú - s bisabololom. Éterické oleje sú vhodné pri upchatom nose na uvoľnenie, ale pri suchej sliznici vedia dráždiť a páliť v nose, takže už závisí na vás, či chcete vyskúšať aj túto možnosť.