...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

7. 10. 2015

Pinf Hry

Ak môžete, podporte mladého génia. Len v trinástich rokoch dal dokopy hry pre deti a dospelých s mozgovou obrnou, ktoré im pomáhajú napredovať v učení. Je to vždy vzácne, keď sa niekto už v detskom veku rozhodne pomáhať potrebným. Viac si prečítajte tu:
Výzva: Pomôžme Ondrejovi- trinásťročnému géniovi
Třináctiletý slovenský génius vytvořil hru pro děti s mozkovou obrnou

V závere druhého článku nájdete aj číslo účtu.
Kontakt nájdete aj na facebooku: https://www.facebook.com/PinfHry