...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil

5. 12. 2011

HYLO-PARIN

Dostala som príležitosť vyskúšať  4 druhy očných kvapiek s kyselinou hyalurónovou od výrobcu Ursapharm. Konkrétne HYLO-CARE, HYLO-PARIN, HYLO-COMOD a HYLO-GEL. Všetky sú bez konzervačných látok, a teda sú vhodné na dlhodobé používanie. Musím pripomenúť, že ja mám Schirmerov test nulový, teda žiadne slzy a v tomto svetle aj berte informácie, ktoré tu napíšem:

Zatiaľ som skúsila HYLO-CARE, ktorý obsahuje 1mg/ml kyseliny hyalurónovej a dexpanthenol. Výsledok nič moc, účinkovali len veľmi krátko, musela som ich používať takmer každú polhodinu. 
Ako druhý som vyskúšala HYLO-PARIN, ktorý ma milo prekvapil. HYLO-PARIN obsahuje 1mg/ml kyseliny hyalurónovej, heparin a glycerol. Zozačiatku som ho používala tak isto ako predošlé kvapky - takmer každú polhodinu, ale postupne sa interval predlžoval, až som sa asi po dvoch týždňoch dostala na interval dve hodiny. Žiaľ, mala som len jedno balenie 10 ml, ktoré mi vydržalo zhruba tri týždne, takže neviem čo by bolo, keby som ho používala dlhšie. Možno by sa stav očí ešte zlepšil a možno nie, kto vie, niekedy v budúcnosti to ešte možno vyskúšam. Každopádne aj dvojhodinový interval bez bolesti a pálenia očí je u mňa úspech, akurát cena týchto kvapiek a ich obsah, ktorý vydrží pri tomto dávkovaní len tri týždne, sú momentálne trochu nad moje možnosti.
Ešte mám na vyskúšanie HYLO-COMOD (1mg/ml kyseliny hyalurónovej) a HYLO-GEL (2mg/ml kyseliny hyalurónovej). Od tých prvých veľa neočakávam, skôr ten gél s vyšším obsahom kyseliny hyalurónovej by mohol byť pre mňa zaujímavý, ale uvidím keď vyskúšam. Potom napíšem...
Nezabúdajte prosím, že účinok alebo neúčinok rôznych kvapiek a mastičiek do očí je veľmi individuálny, berte tieto moje informácie len ako orientačné, nie ako pravidlo, ktoré musí platiť u každého. Treba len vyskúšať a potom uvidíte čo je dobré pre vás. 

Viac informácií o týchto očných kvapkách nájdete na stránke www.ursapharm.de (v nemčine a angličtine) alebo www.ursapharm.cz (v češtine).