...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

17. 2. 2014

Ak sa ocitnete v úzkych 
a všetko ide proti vám, 
až máte pocit, 
že to už neznesiete ani minútu, 
nikdy sa nevzdávajte, 
a najmä nie vtedy, 
lebo práve to je okamih, 
kedy začína odliv.

Harriet Beecher Stowe

Ako som už na blogu spomínala, prežívam už dlhé mesiace ťažké obdobie čo sa týka choroby a toto je jeden z citátov, ktoré ma držia nad vodou.
Ďakujem všetkým, ktorí na mňa myslia a podporujú ma, viem, že ich nie je málo...
a stále čakám na svoj odliv, dúfam, že raz príde a bude dobre...
joni