...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil

26. 9. 2012

Zopár tipov na uvoľnenie od stresu

Ak máte problém uvoľniť sa od stresu a napätia, skúste si prečítať malú útlu knižku Stále veselá a svěží od autorov Carolin Lockstein a Susanne Faust - jednu zo série publikácií Cítím se skvěle. Je to malá brožúrka plná jednoduchých rád na odbúranie stresu. Nájdete v nej niečo o relaxácii, o aromaterapii, masáži, hudbe, jednoduché cviky na uvoľnenie svalov i mysle atď. Autorky nerozoberajú jednotlivé metódy príliš do detailov, ale zároveň dostatočne na to, aby ste ich mohli hneď bez ďalšieho štúdia využiť.

Ďalšou zaujímavou knihou na túto tému je aj kniha Antistresové rituály od autorov Gerd Schnack a Kirsten Schnacková. Táto knihy je už o niečo podrobnejšia. Nájdete v nej zaujímavé informácie o tom, čo sa v organizme odohráva pri strese a tiež viacero zostáv cvičení na uvoľnenie svalov a náväzne aj uvoľnenie od stresu.