...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:



zobraziť môj profil

22. 11. 2012

Irena Škeříková - boj s vážnym ochorením

(foto: Česká televízia)
Ak máte chuť a trochu času, pozrite si záznam relácie Uchem jehly zo 7. 10. 2012 v archíve ČT. Je to rozhovor s pani farárkou a speváčkou Irenou Škeříkovou aj o tom, ako bojuje s rakovinou. Keď sa človek dozvie nepríjemnú diagnózu, keď treba bojovať, keď možno liečba nezaberá ako by mala... pocity bývajú veľmi podobné, nezáleží na tom, o aké ochorenie sa práve jedná. Mňa osobne tento rozhovor povzbudil. Oplatí sa pozrieť si to až dokonca:
Uchem Jehly s Irenou Škeříkovou