...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

20. 12. 2012

Helicid

Možno beriete liek Helicid, je to často predpisovaný liek na ochranu žalúdka. Treba byť ale opatrný pri jeho dlhodobom užívaní. Od niektorých pacientov som počula a žiaľ už mám aj vlastnú skúsenosť, že pri dlhodobom užívaní Helicid začne viac škodiť ako pomáhať. Môj gastroenterológ sa vyjadril, že Helicid je príliš silný liek na dlhodobé užívanie. Neviem presne čo znamená "dlhodobé", ale u mňa nastali problémy ca. po trištvrte roku pravidelného každodenného užívania. Samozrejme existujú opodstatnené prípady, kedy sa Helicid predpisuje dlhodobo, ale vždy je dobré občas skontrolovať, či je tento liek ešte stále pre vás potrebný. Ak máte podozrenie, že Helicid vám na trávenie nepomáha alebo dokonca škodí, informujte sa na to u svojho lekára.