...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

31. 1. 2013

GC Tooth Mousse, GC Dry Mouth

Úplne náhodou som natrafila na zaujímavú záležitosť. Zubná pasta pre suché ústa GC Tooth Mousse. Pomerne drahá záležitosť, ale vraj veľmi účinná. Neskúšala som a zrejme ani nebudem, pretože je pri nej dôležité upozornenie - zubná pasta obsahuje mliečnu bielkovinu kazeín, takže nie je vhodná pre alergikov na mlieko, čo je aj môj prípad. Ale ak máte záujem a nemáte problém s kazeínom, môžete vyskúšať. Viac sa o nej dočítate na stránke  www.peceozdravi.blogspot.sk.
Kúpiť ju môžete napr. na stránke  www.nazuby.eu, kde nájdete aj silne zvlhčujúci ústny gél GC Dry Mouth, alebo aj ďalšie výrobky pre suchú ústnu dutinu, ako napr. BioXtra, Xerostom...