...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

8. 6. 2013

Vincentka

Vincentka je prírodná minerálna voda, ktorá sa dá použiť jak vnútorne na pitie, tak aj na ďalšie účely ako napr. sprej do nosa a do hrdla, výplach nosa, výplach úst, zubná pasta, hydratačný krém a sprej na pokožku, pastilky na cmúľanie... podrobnosti o jednotlivých produktoch sa dozviete na stránke www.vincentka.cz, kde nájdete aj poradňu. Čo sa týka inhalácie, videla som už aj špeciálny inhalátor na Vincentku napr. tu www.inhalator.sk. Keďže Sjögrenov syndróm nie je až taká bežná vec, môžete pred použitím týchto produktov využiť poradňu na spomínanej stránke o Vincentke.
Ja som mala pár krát sprej do nosa a bol celkom fajn. Pokiaľ si dobre pamätám, tak bol pri ňom aj aplikátor na použitie do hrdla a po minutí sa dala do fľašky naliať minerálka Vincentka a znova používať do nosa, len ju bolo treba nechať pred uzavretím fľaštičky chvíľu vybublinkovať. Ďalšie produkty som zatiaľ neskúšala.