...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

8. 6. 2013

Medzizubné kefky

Ak ste zvykli používať gumové kónické medzizubné kefky Parodontax, ktoré sa akosi nedajú zohnať, mám pre vás náhradu. Našla som veľmi podobné medzizubné kefky značky GUM. Sú tak isto gumové, kónické (smerom ku špičke sa zužujú) a teda vhodné do menších i väčších medzier medzi zubami. Nájdete ich vo viacerých prevedeniach: klasická hrúbka (regular) v balení 40 ks alebo 80 ks a väčšia hrúbka (large) pre široké medzizubné priestory v balení 40 ks. Cenovo vychádzajú približne ako Parodontax. A tak isto obsahujú aj malé plastové puzdierko na prenášanie (okrem 80 ks balenia).