...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

27. 6. 2014

Lepok v kozmetike a liekoch

Zase som trošku pátrala a vypytovala sa a tu je výsledok mojej snahy:

Vyjadrenie k ústnym vodám Listerine:
"Vazena pani,
ustni vody Listerine neobsahuji lepek.
Pokud by jste potrebovala dalsi doplnujici informace, prosim, kontaktujte nas."


Vyjadrenie k ústnej kozmetike a liekom uvedeným na stránke www.gsk.sk (Panadol, Coldrex, Sensodyne, Parodontax, Odol, Driclor, Physiogel, Oilatum, Zovirax, Corega, NiQuitin, Tums, Biotene):
"Dobry den prajem,
dakujeme Vam za Vasu otazku. Mozeme potvrdit, ze ziaden z nasich kozmetickych pripravkov ci liekov, rovnako tak aj Panadol neobsahuju lepok.
V pripade dalsich otazok nas nevahajte oslovit.
Verime, ze nam zachovate svoju priazen a ostavame s pozdravom."


Vyjadrenie k ústnemu spreju Saliva natura:
"Dobrý den,
Přípravek Saliva natura lepek neobsahuje.
Složení přípravku je následující: Voda, sorbitol, xylitol, Eriodictyon crassifolium, (Yerba Santa), přirodni citronové aroma, kyselina askorbová, benzoát sodný, hydroxid sodný, kyselina citronová.
Děkujeme za Váš zájem o přípravek Saliva natura."


Takže super, naďalej môžem bez starosti používať moje obľúbené ústne vody Listerine, zubnú pastu Sensodyne Pronamel, sprej Saliva a aj moju jedinú záchranu od bolesti Panadol. Trochu toho pátrania sa oplatí, minimálne za ten pokoj v duši to stojí. Ak neviete zloženie alebo si nie ste istí, či ten váš používaný výrobok náhodou neobsahuje lepok, pokojne oslovte výrobcu alebo distribútora, ako vidíte, zatiaľ mi vo všetkých prípadoch bez problémov odpovedali. 
Takže, nebojte sa pýtať, len tak sa dozviete čo potrebujete...