...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

21. 12. 2014

Už dlhšiu dobu som sem na blog nepísala. Ako som už spomenula v Mojom príbehu, zdravotné problémy sa mi dosť komplikujú a oberajú ma o veľa času a energie. A koncom roka pribudli zase nové náročné veci, tentoraz nie len zdravotné ale aj pracovné. Posledné mesiace je môj život plný nečakaných komplikácií, nezodpovedaných otáznikov, tvrdých zápasov, sklamaní a obáv ale, vďaka Bohu, kde tu aj malých víťazstiev a potešení.
Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí ma v tomto ťažkom období držali a podporovali a obzvlášť tým, ktorí to časom nevzdali a naďalej mi dávajú najavo, že ma stále podporujú, pretože to bude ešte boj na dlhú trať. A predovšetkým najväčšia vďaka patrí môjmu nebeskému Otcovi, ktorý ma pevne drží vo svojom náručí. Ďakujem!

V tejto chvíli túžim hlavne po odpočinku pre telo, dušu i ducha. Snáď sa počas najbližších dní konečne podarí na chvíľu sa zastaviť, všetky starosti odložiť bokom, len tak si vyložiť nohy, zobrať do rúk dobrú knihu a naberať sily... a možno v novom roku bude viac priestoru a síl na písanie nových príspevkov.
Prajem aj vám všetkým pokojné a požehnané vianočné sviatky, odpočinok od všetkých prác a starostí a len to najlepšie do nového roku 2015
joni