...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil

25. 3. 2015

Laim

Nedávno som tu spomínala očný sprej Laim. Celkom fajn sa mi osvedčil pri nočnom vysychaní a pálení očí. Bez toho, aby som ich musela nasilu s bolesťou otvárať, tak nahmatám pri posteli sprej, nastriekam na zatvorené oči a po chvíli ich môžem bez násilia otvoriť. 

Sprej Laim obsahuje lipozómy  a kyselinu hyalurónovú, má obsah 15 ml, po otvorení sa dá používať až do úplného minutia a konca expirácie. Jeho nevýhodou je, že obsahuje konzervačné látky, ale pri mojom používaní iba v noci mi to zatiaľ problémy nerobí. 
 
Okrem spreja som objavila aj gélové kvapky do očí Laim-Care v balení 10 ml alebo v jednorazových ampulkách 20 x 0,33 ml. O týchto kvapkách sa mi podarilo zistiť iba toľko, že to 10 ml balenie treba po prvom otvorení spotrebovať do 30 dní. Ohľadne konzervačných látok a množstva obsiahnutej kyseliny hyalurónovej sa mi bližšie info zistiť nepodarilo. Ak chcete, popýtajte sa u predajcov alebo kúpte a vyskúšajte.