...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

14. 5. 2015

hysan care

Ako som tak pátrala po kvapkách do očí, narazila som na prípravky do nosa hysan® care. Zatiaľ som neskúšala, ale vážne o tom uvažujem, lebo vyzerajú sľubne. K dispozícii je:

hysan® Hyal sprej s kyselinou hyalurónovou

hysan® Care sprej s kombináciou kys. hyalurónovej a dexpanthelou


hysan® Hyal kvapky s kys. hyalurónovou vhodné pre malé deti

a hysan® Nosná masť s vitamínom A


Všetky prípravky sú bez konzervačných látok a po otvorení sa dajú používať 6 mesiacov okrem mastičky, ktorú je treba spotrebovať do 3 mesiacov.