...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

16. 1. 2016

Detská kozmetika

Pri Sjs sa treba starať aj o pokožku, ktorá býva suchá a obzvlášť cez zimu býva vysušená ešte viac. Osobne mám dosť problém nájsť vhodnú kozmetiku, lebo podobne ako moje trávenie, aj moja pokožka reaguje negatívne na všetko možné aj nemožné. V poslednej dobe sa mi ale osvedčilo používanie detskej kozmetiky. Detská kozmetika totiž nesmie obsahovať toľko rôznych prídavkov a konzervatov, ako kozmetika pre dospelých. A tiež som si odsledovala, že mi pomáhajú prípravky s obsahom olivového oleja.
Momentálne používam detskú kozmetiku s olivovým olejom Batole. Používam sprchový gél, penu do kúpeľa a krém na ruky. Zvažujem, že vyskúšam aj telové mlieko. A na zimné mrazivé dni, kedy treba ošetriť tvár a ruky niečím tuhším, menej vodovým, sa mi už niekoľko rokov po sebe osvedčil detský krém Bübchen do zlého počasia (Wind & Wetter Creme).
Ak máte citlivú pokožku, ktorá len tak hocičo neznesie, detská kozmetika stojí za vyskúšanie.