...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil

2. 3. 2016

Dr. K. Middletonová - Stres, nečakajte na vyhorenie

Prečítala som si zaujímavú knihu. Natrafila som na ňu len tak náhodou a keďže v poslednej dobe dosť bojujem so stresom, a stres negatívne ovplyvňuje aj ochorenia ako Sjs alebo histamínová intolerancia, tak som si povedala, že sa do nej pozriem. 
V knihe Stres, nečakajte na vyhorenie od autorky Dr. Kate Middletonovej sa dočítate veľa zaujímavých a dôležitých informácií o strese. Nie je to nič nezrozumiteľné, vedecké, je napísaná úplne bežnými slovami pre bežného "smrteľníka". Dozviete sa v nej niečo z teórie - čo je to vlastne stres, ako sa prejavuje fyzicky i psychicky, aké môže mať následky, ako naň ľudia bežne zvyknú reagovať - tu si môžete tak trochu otipovať, ktoré z vášho automatického konania je vlastne reakciou na stres, aké signály vás upozorňujú, že ste v strese atď... No a potom sa dozviete niečo aj o lepšom zvládaní stresu, niečo teoretické a aj praktické príklady. Dôležité je uvedomiť si, že stres je stále a všade prítomný, tomu sa nevyhneme a preto treba hľadať spôsoby, ako na stres lepšie reagovať, aby príliš nezaťažil telo i dušu. Táto kniha určite nevyriešila okamžite moje problémy so stresom, ale v mnohom mi otvorila oči a našla som si v nej aj zopár rád, čo by som mohla v mojom živote zmeniť.