...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

14. 11. 2016

Zdravím všetkých čitateľov tohoto blogu!

Chcem sa ospravedlniť, že sa to tu v poslednej dobe akosi nehýbe. Nie, že by som na vás zabudla alebo sa vykašľala, rada by som pokračovala v písaní, ale akosi mi na tento blog nezostáva čas a ani energia. Dúfala som, že to bude len dočasné, ale ako pribúdajú týždne a mesiace, stále viac si uvedomujem, že sa to len tak ľahko nespraví. Moja zdravotná situácia a aj niektoré moje povinnosti a záväzky sa zmenili, a preto nemôžem aktívne pracovať na tomto blogu. Netvrdím, že to už bude navždy, ale momentálne nevidím nádej na nejakú rýchlu zmenu situácie. Tu a tam sa iste objaví niečo, o čom vás budem chcieť informovať, občas nejaký ten príspevok pribudne, ale nebude to už také časté ako kedysi. Napriek tomu verím, že aspoň tie informácie, ktoré sa tu za posledné roky zozbierali, vám poslúžia k úžitku. Informácie o Sjögrenovom syndróme môžete teraz hľadať aj na novej slovenskej webovej stránke:
www.sjogren.sk
Čo sa mňa týka, naďalej si bude môcť čítať seriál o mojom živote so Sjögrenom pod názvom "Život exota", ktorý je uverejňovaný sa stránke: 
www.mojareuma.sk/category/zivot-exota/
Majte sa krásne, čo najlepšie ako sa v rámci daných možností dá, nestrácajte optimizmus a nádej a hlavne, nikdy nezabúdajte na úsmev!