...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil

3. 1. 2017

Prianie pre rok 2017

Na facebookovej diskusnej skupine Moja & tvoja artritída nám jedna naša spolubojovníčka napísala krásne prianie do nového roku a ja si dovolím skopírovať ho aj sem. Verím, že tak ako mňa, aj vás určite poteší a povzbudí:

V Novom roku Vám prajem Veľké oči, aby ste videli každodenné zázraky, Veľké uši, aby ste vedeli načúvať druhým, Veľké zuby, aby ste sa vládali prehrýzť cez problémy, Veľké nohy, aby ste pobehali všetky krásne miesta na svete, Veľké ruky, aby ste podržali tých, ktorí to budú potrebovať a Veľké srdce, aby ste milovali seba aj iných.