...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

5. 7. 2011

Vstávať a cvičiť...

Kto by nepoznal večerníčky o králikoch z klobúku. Hlavne tá ich nezabudnuteľná veta: "Vstávať a cvičiť!"

Pri reumatických ochoreniach je veľmi dôležité pravidelné cvičenie. Treba udržiavať kĺby v pohybe a svaly v kondícii. Pri cvičení vám môže pomôcť DVD z dielne LPRe- Sekcia mladých reumatikov. DVD s cvičením pre dospelých, alebo s cvičením pre deti si môžete objednať na stránke Mojareuma. Takže priatelia vstávať a ideme cvičiť :-)