...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

11. 9. 2011

Bolesť v duši


Dnes som si prečítala zaujímavú úvahu. Ak sa niekto dozvie, že má nevyliečiteľné ochorenie, či už je to Sjs alebo akékoľvek iné, určite pozná, čo je to bolesť duše. Väčšinou nebýva ľahké sa s týmto faktom vysporiadať, aj keď je ochorenie možno len telesné, duša má čo robiť, aby sa cez to prehrýzla.  
Tento článok hovorí síce o ochorení duševnom, o depresonalizácii a derealizácii, takže nie všetky detaily sa dajú vztiahnuť na človeka so Sjs, ale mnohé veci vám môžu poslúžiť ako inšpirácia na vyrovnanie sa s ochorením. Prečítajte si:
Ovocná typologie neurotiků