...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku.

Zobraziť môj profil.

28. 9. 2012

Optive Plus

Zrejme ste už dávnejšie zaregistrovali kvapky Optive, ktoré pôsobia nie len na povrchu oka. Teraz je na trhu novinka Optive Plus určená pre pacientov so stredne ťažkými až ťažkými príznakmi suchého oka. Okrem lubrikácie dopĺňa aj lipidovú vrstvu, čím vytvára ochranný film zabraňujúci odparovaniu sĺz. 
Tieto dvoje kvapky je možné aj kombinovať, ráno môžete použiť silnejšie Optive Plus a potom počas dňa pokračovať kvapkami Optive. 
Viac informácií o obidvoch prípravkoch nájdete na stránke www.neomed.cz:
Len doplním, že obidvoje sú bez konzervačných látok, sterilita je zabezpečená látkou Purite, ktorá sa na vzduchu rozpadá na soľ a vodu, čo sú bežné zložky sĺz. Kvapky Optive sú použiteľné 6 mesiacov po otvorení a Optive Plus 28 dní po otvorení. Optive dostanete v 10 ml balení a Optive Plus v 10 ml alebo v 3 ml balení.