...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil (kontakt)

7. 6. 2014

Aspecton

Nedávno som narazila na sprej do nosa Aspecton, resp. na reklamu na tento sprej.

Citujem z reklamného letáku:
Aspecton ® sprej do nosa svojím unikátnym zložením vypĺňa medzeru medzi syntetickými prípravkami na zníženie opuchu nosnej sliznice a kvapkami / sprejmi s čistým roztokom morskej soli.

Hypertonický roztok morskej soli pomáha šetrne zmenšiť opuch, pričom NEVYTVÁRA NÁVYK.
Unikátna kombinácia účinných látok zároveň ošetruje a regeneruje namáhanú nosnú sliznicu. Nosná sliznica je potom odolnejšia proti novej infekcii.
Aspecton ® sprej do nosa je alternatíva k prípravkom (dekongestantom), ktoré síce rýchlo znižujú opuch sliznice, ale majú podstatné vedľajšie účinky, vytvárajú závislosť a ich dlhodobé užívanie môže poškodiť sliznicu.
Pri problémoch so silno upchatým nosom, keď je užívanie dekongestantov nevyhnutné, je Aspecton
® sprej do nosa ideálnym doplnkovým prípravkom.
Dôležité je užívať Aspecton ® sprej do nosa počas dňa a druhý prípravok na zmenšovanie opuchu
v noci. Upchatý nos tak nebráni zaspávaniu a kľudnému spánku.
Kombinovaná liečba znižuje nebezpečenstvo vedľajších účinkov a chráni nosnú sliznicu pred poškodením.

Tento sprej obsahuje hypertonický roztok morskej soli, mätový éterický olej, tymiánový olej, eukalyptový olej, dexpantenol, hypromelózu, gáfor a mentol. Osobne by som sa trochu bála tých éterických olejov, ktoré mne vedia dosť podráždiť citlivú sliznicu nosa, ale zase na druhej strane pri silnej nádche a v spojení s dexpantenolom a hypromelózou... možno by to stálo za úvahu. Viac o tomto spreji a o konkrétnych účinkoch jednotlivých zložiek sa dočítate tu:
http://www.informacieprepacientov.eu/images/files/Aspecton_Sprej.pdf
prípadne neskôr na pripravovanej stránke:
www.aspecton.sk