...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. No zem okamžite vysychá a preto musíte zavlažovať a pomáhať jej stále znova a znova a znova a zno... Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte, často práve v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety... (J.Čížová)

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, alebo tiež Sicca syndróm (sicca = suchý), prípadne sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár informácií o ochorení CFS (Chronický únavový syndróm), o osteoporóze a ďalších...

Účelom tohoto blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. A tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré chcem posunúť ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. Akékoľvek pripomienky, postrehy, návrhy, otázky môžete písať sem:zobraziť môj profil

7. 6. 2014

Dr. Müller Pharma a lepok

Priebežne pátram po informáciách čo sa týka lepku v ústnej kozmetike a dostala som mailom vyjadrenie ku kozmetike Dr. Müller Pharma: "Dobrý den, ve složení kosmetických přípravků a zdravotnických prostředků Dr. Müller Pharma (masti, gely, balzámy na rty, zubní pasty, nosní spreje,…) nejsou použity žádné suroviny, které by mohly obsahovat lepek."
Občas používam ich zubnú pastu Tea Tree Oil whitening, ktorá mi chuťovo príde fajn, nedráždi moju citlivú sliznicu v ústach. A dosť som si obľúbila balzam na pery Panthenol, ktorý používam prakticky denne už dlhú dobu a zatiaľ bez problémov. Tyčinku Panthenol kombinujem ešte s hypoalergénnym balzamom na pery SOS bodysol, ktorý dávam hlavne na noc alebo cez zimu keď idem von do mrazivého alebo veterného počasia. Zatiaľ mi táto kombinácia ako tak funguje, čo je u mňa dosť úspech, pretože po väčšine balzamov buď nebol žiaden účinok alebo ma pálili celé pery. 


Viac o vyššie spomenutých a samozrejme aj o množstve ďalších výrobkov Dr. Müller Pharma sa dočítate na stránke:
www.muller-pharma.cz