...život so Sjögrenom je ako cesta púšťou. Ak chcete niečo vypestovať vo vyprahnutej zemi, musíte sa o ňu starať oveľa viac ako o bežnú zem a musíte ju poriadne zavlažovať. Vyžaduje si to nekonečnú vytrvalosť a neustály boj, no napriek tomu to nikdy nevzdávajte. Často v tých najťažších podmienkach vedia vyrásť tie najkrajšie kvety...

SJS - SJÖGRENOV SYNDRÓM

Na tomto blogu nájdete predovšetkým informácie o autoimunitnom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, prípadne Sicca syndróm (sicca = suchý), alebo sa používa len skratka Sjs. Nájdete tu aj zopár slov o niektorých ďalších ochoreniach.

Účelom blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. Tiež nezaručujem odbornosť všetkých informácií, lebo nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré posúvam ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku. (-joni-)

Diskusné fóra

Ak máte akékoľvek otázky o Sjögrenovom syndróme alebo iných reumatických ochoreniach, ak potrebujete o svojich problémoch hovoriť s niekým, kto rozumie a prípadne dá aj dobrú radu, navštívte niektorú z diskusných skupín na facebooku.

Otvorená skupina: Moja a Tvoja artritída

Uzavreté skupiny: Reuma, ReuMama

Uzavretá skupina: Sjögrenův syndrom

Uzavretá skupina: Lupus CZ/SK

Prípadne sa môžete pozrieť aj na nemecké diskusné fórum: Sjoegren Forum

Angličtinu neovládam, ale ak ste v tomto jazyku zdatní, určite nájdete na webe aj anglické diskusné fóra o Sjs a iných reumatických ochoreniach.