Na tomto blogu nájdete informácie o autoimunitnom reumatickom ochorení, ktoré sa nazýva Sjögrenov syndróm, prípadne Sicca syndróm (sicca = suchý), alebo sa používa skratka Sjs. Účelom blogu nie je robiť reklamu jednotlivým produktom, ale len upozorniť na rôzne možnosti pomoci. Zároveň nezaručujem odbornosť všetkých informácií, pretože nemám medicínske vzdelanie. Vychádzam len zo svojich skúseností a informácií, ktoré mi boli podané, a ktoré posúvam ďalej v nádeji, že vám poslúžia k úžitku...

O mne / kontakt

Zdravím všetkých čitateľov tohto blogu. Nájdete v ňom informácie o ochorení Sjögrenov syndróm, ale aj zopár slov o ďalších ochoreniach, ktoré sa stali mojimi spolupútnikmi. Tento blog začal vznikať v roku 2009 ako taká moja malá terapia - totiž, najlepším liekom na sebaľútosť je začať pomáhať iným. Dúfam, že vám informácie na tomto blogu poslúžia k úžitku.
- joni -

V krátkosti zopár slov o mne:
    Som celkom obyčajný človek s bežnými radosťami i starosťami života. Vyštudovala som odevnú školu. Popri zamestnaní som sa zaoberala nemčinou a okrem toho je mojou veľkou láskou hudba a špeciálne klavír. Vie ma potešiť aj zopár ďalších vecí ako dobrá kniha, prechádzka prírodou s foťákom v ruke, alebo kúsok dobrého koláča...
    Môj život zásadne ovplyvnili dve veci. Prvou bolo stretnutie so živým Bohom. Vyrastala som v kresťanskej rodine a už ako malá som pochopila, že viera mojich rodičov nestačí, že sa musím sama rozhodnúť. A ja som sa rozhodla: odovzdala som svoj život Bohu a dnes viem, že to bolo najdôležitejšie a najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Časom som zistila, že život s Bohom je plný dobrodružstva. Niekedy je to o radosti, o víťazstvách a inokedy aj o zápasoch alebo pádoch. Ale predovšetkým je to vždy o nádeji! A tiež o vzťahu dvoch živých bytostí, o spoznávaní sa a vzájomných rozhovoroch.
    Druhá vec, ktorá od základu mení môj život, je diagnóza Sjögrenov syndróm. Postupne obrátila môj život hore nohami. Nezostal ani kameň na kameni. Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že to už neposkladám do pôvodného stavu, že musím začať stavať celkom novú stavbu. A tak teraz zbieram jednotlivé kamene, neponáhľam sa, prezerám si ich, premýšľam nad nimi a pomaly ich jeden po druhom ukladám. A vlastne, myslím si, že je to dar – dostať príležitosť zastaviť sa a začať odznova – nie každý takú šancu v živote má.

Viac o mne a mojom pohľade na svet nájdete na stránke: mozaika života
Viac o mojom živote so Sjögrenom nájdete v téme: Môj príbeh


Ak máte otázky ohľadom Sjögrenovho syndrómu alebo iných reumatických ochorení, neváhajte sa zapojiť do jednej z diskusií na facebooku (kontakty nájdete pod záložkou Diskusné fóra). Nájdete tam určite viac informácií a viac hláv schopných poskytnúť dobrú radu, ako u mňa osobne. No ak by ste predsa len chceli/potrebovali kontaktovať priamo mňa, môžete využiť kontaktný formulár:


Meno:

E-mail: *

Správa: *